Ajankohtaiset tiedotteet

Tälle verkkosivulle päivitetään ahkeralla aikataululla ajankohtaisia asioita, täältä löytyy paljon uutisia, kenneltietoutta ja toimintaohjeita jne. Rotujaostot voivat lähettää myös ajankohtaisia asioitaan tiedotettavaksi verkkosivulle ja facebook-sivulle. 

Toivomme, että mahdollisimman moni Pohjois-Savon kenneltoimija ja koiraharrastaja oppisi vierailemaan ym. foorumilla ja hyödyntämään sivustoja erilaisten tietojen hakemiseen.

Lisätietoja: 

  • Kennelpiirin puheenjohtaja Erkki Savolainen erkki.savolainen (at) gmail.com
  • Kennelpiiriin sihteeri Eija Airaksinen, sihteeri (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Kennelpiirin tiedottaja Sari Holopainen, sariholopainen (at) hotmail.com


SKL: Tiedotteen tekeminen: Hyvä tiedote on napakka ja selkeä. Tiedotteen tärkein asia kerrotaan aina alussa. 
.

============================

Ajankohtaiset tiedotteet:

Kokokauden kokeiden maksatusohje:

Julkaistu 10.01.2019

Kokokauden kokeiden maksatusohje:
Ohje kokokauden kokeista maksettaviin ylituomareiden korvauksiin 1.1.2019 alkaen
Ylituomarit kokoavat kokokauden kokeiden vastaanottomaksut, 10€, laskulomakkeelle ja toimittaa lomakkeen maksuun Sari Vähäkoskelle, sari.vahakoski (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi

Laskusta tulee käydä ilmi alla olevat tiedot:
- ylituomarin etu- ja sukunimi
- laskun päivämääräpäivämäärä
- ylituomarin yhteystiedot
- ylituomarin sosiaaliturvatunnus
- ylituomarin pankkitilinumero FI -muodossa
- koiralista, josta käy ilmi koepäivä ja koiran tiedot

Laskulomake päivittyy kotisivuille TÄNNE, josta sen voi käydä itselleen tallentamassa.

Hallitus

Kennelpiirin sähköiset tiedotteet

Piirinmestaruuskokeet 2019

Lähetäthän tulokset sekä kuvan piirinmestarista tulemaan!

  • 15.-16.6. Leppävirta
    NOME-B 
    Mika Lappalainen    
  • 20.7. Kuopio VIC
    Tapio Pulkkinen    
  • 20.7. Kuopio VIC-R
    Tapio Pulkkinen    
  • 18.8. Kiuruvesi MEJÄ
    Tuula Svan    
  • 25.8. Kuopio TOKO
    Kaisa Poutanen    
  • 7.9. Kiuruvesi KAER (metsä)
    Timo Hakkarainen    
  • 21.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.8. Juva MÄAJ
    Mikko Lappalainen
  • 5.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen    
  • 6.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen     
  • 14.10. Kuopio BEAJ
    Lea Tuovinen     
  • 25.10. Lapinlahti HIRV
    Mika Juntunen    
  • 2.11. Kuopio DRAJ
    Harri Piiroinen     
  • 2.11. Iisalmi PK (PAHA)
    Mira Salminen     
  • 2.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 3.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 16.11. Suonenjoki KEAJ
    Seppo Ojala