Ajankohtaiset tiedotteet

Tälle verkkosivulle päivitetään ahkeralla aikataululla ajankohtaisia asioita, täältä löytyy paljon uutisia, kenneltietoutta ja toimintaohjeita jne. Rotujaostot voivat lähettää myös ajankohtaisia asioitaan tiedotettavaksi verkkosivulle ja facebook-sivulle. 

Toivomme, että mahdollisimman moni Pohjois-Savon kenneltoimija ja koiraharrastaja oppisi vierailemaan ym. foorumilla ja hyödyntämään sivustoja erilaisten tietojen hakemiseen.

Lisätietoja: 

  • Kennelpiirin puheenjohtaja Erkki Savolainen erkki.savolainen (at) gmail.com
  • Kennelpiiriin sihteeri Eija Airaksinen, sihteeri (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Kennelpiirin tiedottaja Sari Holopainen, sariholopainen (at) hotmail.com


SKL: Tiedotteen tekeminen: Hyvä tiedote on napakka ja selkeä. Tiedotteen tärkein asia kerrotaan aina alussa. 
.

============================

Ajankohtaiset tiedotteet:

Kennelliiton kasvattajapäivä 20.10. Kuopiossa

Julkaistu 30.08.2019
Kuva: Eija Airaksinen
 

Kennelliiton kasvattajatoimikunta järjestää Kuopiossa kaikille kasvattajille ja kasvatuksesta kiinnostuneille suunnatun yhden päivän mittaisen koulutuspäivän.

Koulutuspäivien ohjelma:
8.15-9.00         Aamupala
9.00-12.00       Sopimusten uudistamisesta
12.00-13.00     lounas
13.00-14.30     Loiset ja ympäristön puhtaanapito, sekä tautisulku
14.30-15.00     päiväkahvi
15.00-16.00     Päivän yhteenveto ja vapaata keskustelua

Koulutuspäivän hinta on 15 € ja se sisältää osallistumisen luennoille, sekä ruokailut.
Luennoitsijat vaihtuvat eri paikkakunnilla.

TERVETULOA!

Ilmoittaudu tästä:
https://www.kennelliitto.fi/tietoa-meista/tiedotteet/kennelliiton-kasvattajapaivat-lokakuussa-2019

Kennelpiirin ajankohtaiset tiedotteet

Piirinmestaruuskokeet 2019

Lähetäthän tulokset sekä kuvan piirinmestarista tulemaan!

  • 15.-16.6. Leppävirta
    NOME-B 
    Mika Lappalainen    
  • 20.7. Kuopio VIC
    Tapio Pulkkinen    
  • 20.7. Kuopio VIC-R
    Tapio Pulkkinen    
  • 18.8. Kiuruvesi MEJÄ
    Tuula Svan    
  • 25.8. Kuopio TOKO
    Kaisa Poutanen    
  • 7.9. Kiuruvesi KAER (metsä)
    Timo Hakkarainen    
  • 21.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.8. Juva MÄAJ
    Mikko Lappalainen
  • 5.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen    
  • 6.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen     
  • 14.10. Kuopio BEAJ
    Lea Tuovinen     
  • 25.10. Lapinlahti HIRV
    Mika Juntunen    
  • 2.11. Kuopio DRAJ
    Harri Piiroinen     
  • 2.11. Iisalmi PK (PAHA)
    Mira Salminen     
  • 2.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 3.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 16.11. Suonenjoki KEAJ
    Seppo Ojala