Ajankohtaiset tiedotteet

Tälle verkkosivulle päivitetään ahkeralla aikataululla ajankohtaisia asioita, täältä löytyy paljon uutisia, kenneltietoutta ja toimintaohjeita jne. Rotujaostot voivat lähettää myös ajankohtaisia asioitaan tiedotettavaksi verkkosivulle ja facebook-sivulle. 

Toivomme, että mahdollisimman moni Pohjois-Savon kenneltoimija ja koiraharrastaja oppisi vierailemaan ym. foorumilla ja hyödyntämään sivustoja erilaisten tietojen hakemiseen.

Lisätietoja: 

  • Kennelpiirin puheenjohtaja Erkki Savolainen erkki.savolainen (at) gmail.com
  • Kennelpiiriin sihteeri Eija Airaksinen, sihteeri (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Kennelpiirin tiedottaja Sari Holopainen, sariholopainen (at) hotmail.com


SKL: Tiedotteen tekeminen: Hyvä tiedote on napakka ja selkeä. Tiedotteen tärkein asia kerrotaan aina alussa. 
.

============================

Ajankohtaiset tiedotteet:

Koe- ja kurssianominen sulkeutuu 31.8. klo 24.00

Julkaistu 30.08.2019

Kokeet Pohjois-Savossa
 

Tapahtumakalenteri

Jos olet anomassa 1.1.-30.4.2020 ajalle kokeita, sen aika on nyt!

Anominen tapahtuu:
https://www.kennelliitto.fi/omakoira-palvelu kautta

Tapahtumakalenteri löytyy osoitteesta:
https://omakoira.kennelliitto.fi/tapahtumakalenteri/frmTapahtumakalenteri.aspx

Piirihallitus hyväksyy anotut kokeet ja kurssin 19.9. pitämässään kokouksessa, jolloin anoja saa Omakoirasta sähköpostiviestin.

Kennelpiirin ajankohtaiset tiedotteet

Piirinmestaruuskokeet 2019

Lähetäthän tulokset sekä kuvan piirinmestarista tulemaan!

  • 15.-16.6. Leppävirta
    NOME-B 
    Mika Lappalainen    
  • 20.7. Kuopio VIC
    Tapio Pulkkinen    
  • 20.7. Kuopio VIC-R
    Tapio Pulkkinen    
  • 18.8. Kiuruvesi MEJÄ
    Tuula Svan    
  • 25.8. Kuopio TOKO
    Kaisa Poutanen    
  • 7.9. Kiuruvesi KAER (metsä)
    Timo Hakkarainen    
  • 21.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.8. Juva MÄAJ
    Mikko Lappalainen
  • 5.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen    
  • 6.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen     
  • 14.10. Kuopio BEAJ
    Lea Tuovinen     
  • 25.10. Lapinlahti HIRV
    Mika Juntunen    
  • 2.11. Kuopio DRAJ
    Harri Piiroinen     
  • 2.11. Iisalmi PK (PAHA)
    Mira Salminen     
  • 2.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 3.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 16.11. Suonenjoki KEAJ
    Seppo Ojala